Достапни линкови

Гласаат расселените, затворениците и немоќните


Во Македонија е предизборен молк пред утрешните 4-ти претседателски и 5-ти локални избори. Денеска своето гласачко право можат да го остварат 529 внатрешно расселени лица и 1971 лице на издржување казна затвор или притвор, како и болните и немоќните, кои добиле одобрение. Нивните гласови ќе се бројат по завршувањето на утрешното гласање.
XS
SM
MD
LG