Достапни линкови

Груевски во Брисел на средба на лидерите на европската десница


Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ и премиер на Македонија Никола Груевски денеска во Брисел ќе учествува на Самитот на лидерите, премиери и претседатели на држави од редовите на Европската народна партија. На самитот ќе се дискутира за повеќе актуелни теми, меѓу кои и за светската економска криза и мерките за нејзино надминување.
XS
SM
MD
LG