Достапни линкови

Обама ги продолжи санкциите против Иран


Американскиот претседател Барак Обама ги продолжи американските санкции против Иран за уште една година, изјавувајки дека иранската владина политика и натаму е закана за Соединетите Држави. Обама изрази готовност за директни преговори со Иран, но го повика Техеран да се откаже од нуклеарната програма.
XS
SM
MD
LG