Достапни линкови

Едно девојче загина во несреќа на црногорски автобус


Едно девојче загина, а повеќе од 30 се повредени, од кои 7 девојчиња потешко, кога автобус од црногорскиот град Никшиќ кој превезувал ученици се превртел на магистралниот пат Соколац-Хан Пијесак во Босна. Потешко повредените деца, како што сооштија здравствените служби во Сараево, се надвор од животна опасност, а останатите по извршениот преглед биле пуштени.
XS
SM
MD
LG