Достапни линкови

Медведев пристигна во ШпанијаРускиот претседател Дмитри Медведев пристигна во Шпанија на дводневна државна посета која треба да придонесе за зацврстување на економските врски меѓу двете земји. Предвидено е потпишување на низа договори, вклучувајќи и го и оној со кој на Шпанија ќе и се дозволи транспорт на продукти за Авганситан преку руската територија.


XS
SM
MD
LG