Достапни линкови

Денеска пресуда за поранешниот српски претседател Милан Милутиновиќ


Хашкиот трибунал денеска ќе изрече пресуда за поранешниот претседател на Србија Милан Милутиновиќ и уште на петмина политички, воени и полициски функционери на Србија и Сојузна Република Југославија. Тие се обвинети за присилно преместување, депортации, убиства и прогон на Албанците на Косово во првата половина на 1999 година.
XS
SM
MD
LG