Достапни линкови

Исламабад: Талибанските милитанти го продолжуваат прекинот на огнот во долината Сват


Портпаролот на талибанците Муслим Кан соопшти денеска дека милитантите во долината Сват во Пакистан го продолжиле прекинот на огнот на неопределно време. Пакистанските власти ветија почитување на исламистичките закони во Сват доколку милитантите се согласат да го предадат оружјето.
XS
SM
MD
LG