Достапни линкови

Тел Авив: Ливни и Нетанјаху ќе ги продолжат разговорите за формирање на новата влада


Израелскиот шеф на дипломатијата Ципи Ливни изјави дека се согласила да ги продолжи преговорите за влегување во Владата со десничарите на мандатарот Бенјамин Нетанјаху, но оти клучните разлики меѓу нив остануваат. Ливни и Нетанјаху вчера имаа прва директна средба околу формирањето на новата влада.
XS
SM
MD
LG