Достапни линкови

Тел Авив: Израел истрела три ракети врз јужен Либан


Израел истрела три ракети врз јужен Либан откако претходно беше стрелано врз израелска територија. Израелското ардио јави дека една жена била повредена во Маалот во близина на границата со Либан. Во Либан пак жителите во паника бегале од граничната зона, додека мировните сили на Обединетите Нации поставиле контрони пунктови за да ги спречат луѓето да влезат во зоната на судири.
XS
SM
MD
LG