Достапни линкови

Вашингтон: Обама повика на усвојување на пакетот мерки за заздравување на економијата


Американскиот претседател Барак Обама го повика Конгресот да го усвои неговиот план од 800 милијарди долари за стимулација на економијата, воедно предупредувајќи дека евентуалното отфрлање на пакетот мерки би значело навлегување во катастрофа. Обама на прес конферецијата од Белата Куќа порача дека можеби планот не е совршен, но оти има капацитет за зајакнување на американската економија.
XS
SM
MD
LG