Достапни линкови

Кабул: 21 полицаец загинаа во самоубиствен напад


Бомбаш самоубиец во полициска униформа, активирал експлозив во една полициска станица во јужен Авганистан, при што загинале 21 полицаец. Одговорноста за нападот ја превзеле талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG