Достапни линкови

Москва: Приведени 40 лица на анти владините протести во Москва


Руската полиција приведе 40 лица за време на вчерашните протести во Москва против владината политика .Опозициските активисти кои исто такаа одржуваа протести во неколку други градови побараа оставка на премиерот Владимир Путин.Во Сант Петрсбург протестите беа проследени со силно полициско обезбедување. Демонстарнтските групи беа составени од забранетата Нацонална Болшевичка Партија подржана од поранешниот светски прват во шах Гари Каспаров.
XS
SM
MD
LG