Достапни линкови

Пјонг Јанг: Северна Кореја ги суспендира сите договори со Јужна Кореја


Северна Кореја ги суспендира сите договори со Јужна Кореја, оценувајки дека Сеул води непријателска политика. Според аналитичарите, со тоа се зголемуваат можностите од воен судир на меѓусебната граница, но некои сметаат дека со овој потег Пјонг Јанг се обидува да ги зајакне преговарачките позиции со новата американска администрација.
XS
SM
MD
LG