Достапни линкови

Скопје: Одбележување на роденденот на Тоше Проески


Роденденот на Тоше Проески денеска ќе биде одбележан со промоција на новиот албум на англиски јазик „The Hardest Thing“, што ќе се одржи во Домот на АРМ во Скопје. Албумот, е со првичен тираж од 150.000 примероци за пазарите во Македонија, Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина и Словенија. Вчера на Гумење, Крушево беше поставен камен темелник за спомен кука на голмата музичка звезда која во октомври две илајди и седмаат година загина на пат кон Загреб, во близина на Нова Градишка.
XS
SM
MD
LG