Достапни линкови

Сулавеси: 250 луѓе се водат како исчезнати по несреќата на ферибот


Најмалку 250 луѓе сеуште се водат како изчезнати и се помали се надежите дека се преживеани по вчерашната несреќа на фериботот во близина на индонезискиот остров Сулавеси. Само 22-ца патници ја преживеале несреќата, за која се верува дека се случила поради лошото време.
XS
SM
MD
LG