Достапни линкови

Њу Делхи: Индија обвини некои пакистански служби за вмешаност во нападите во Мумбаи


Индискиот премиер Манмохан Синг денеска изјави дека доказите покажувале оти во терористичките напади во Мумбаи во ноември, минатата година, биле вмешани некои пакистански служби. Пакистан демантира каква било вмешаност.
XS
SM
MD
LG