Достапни линкови

Скопје: Собранието денеска ќе ја одржи 42 седница


Собранието на РМ денеска ќе ја одржи 42-та седница, на чиј дневен ред се, меѓу другото, неколку предлог закони за ратификација на меѓународни конвенции и протоколи. Вчера пратениците го усвоија буџетот на РМ за наредната година, како и Законот за негово извршување.
XS
SM
MD
LG