Достапни линкови

Исламабад: Прва годишнина од убиството на Беназир Буто


Над двесте илјади пакистанци се собрале денеска пред гробницата на поранешната премиерка и лидерка на опозицијата Беназир Буто, за да ја одбележат првата годишнина од нејзиното убиство. Таа беше убиена на за време на предизборната кампања во самоубиствен напад во градот Равалпинди. Нејзиниот сопруг Асиф Али Зардари го презеде раководството на партија.
XS
SM
MD
LG