Достапни линкови

Киев: Премиерката Тимошенко побара оставка од претседателот Јушченко


Украинската премиерка Јулија Томошенко го повика Претседателот Виктор Јушченко да поднесе оставка. Таа го обвини дека личните амбиции ги ставил пред интересите на земјата. Украина се соочува со голем долг, пад на вредноста на валутата, несогласици меѓу институциите на системот и руската закана дека ке перстане со испораката на гас.
XS
SM
MD
LG