Достапни линкови

Брисел: Породолжуваат разговорите НАТО - Русија


НАТО и Русија денеска во Брисел ќе ги продолжат разговорите на високо ново, за меѓусебната соработка. Генералниот секретар Јап Де Хоп Схефер и рускиот амбасадор во НАТО, Дмитриј Рогозин ќе имаат неформална средба. НАТО ги суспендира разговорите со Москва во август, по руско – грузискиот конфликт.
XS
SM
MD
LG