Достапни линкови

Пекинг: Нова рунда на преговорите за нуклеарно разоружување на С. Кореја


Денешната нова рунда на шестпартитните разговори за нуклеарно разоружување на Северна Кореа што се одржуваат во Пекинг, според помошник американскиот државен секретар Кристофер Хил, е фокусирана врз мониторингот на она што треба да го направи Пјонгјанг. Неодамна севернокорејскиот режим не им дозволи на меѓународните инспектори да извршат контрола на еден нуклеарен комплекс во таа земја.
XS
SM
MD
LG