Достапни линкови

Киркук: Еден загинат и десет повредени во бомбашки напад


Еден полицаец загинал, а 10 лица биле повредени при напад на бомбаш самоубиец во ирачкиот град Киркук. Нападот се случил во близина на полициската академија.
XS
SM
MD
LG