Достапни линкови

Манила: Најмалку 16 загинати во престрелка со полицијата


Најмалку 16 лица загинале во престрелка меѓу група осомничени криминалци и полицијата во предградие на Манила. Филипинската полиција соопшти дека спречила обид за грабеж во една шпедитерска фирма, а во престрелката биле убиени 12 криминалци, а настрадале и еден полицаец и тројца случани минувачи.
XS
SM
MD
LG