Достапни линкови

Бантгкок: Четири лица повредени во експлозија на две бомви


Две бомби денеска експлодирале во Бангког при што се поврдени 4 лица, јавуваат агенциите. Според нив инцидентот кој доага во време на анти владините протести предизикал хаос. Претходно тајлнадкиот мегународен аредром беше делумно затворен отако стотици анти владини демонтсранти упаднаа во патничкиот терминал.Во судир со полицијата пак поврдени се десет демонстранти. Членовите на народнот демократски сојуз продолжуваат со опколувањето на привремените канцеларии на премиерот.
XS
SM
MD
LG