Достапни линкови

Багдад: Најмалку 18 лица загинаа во две експлозии на бомби во главниот град на Ирак


Најмалку 18 лица загинаа а над 20 се ранети во две експлозии на бомби во Багдад. Како што јавија агенциите, првата експлозија ја предивикала жена бомбаш самоубиец на контролен пункт кај тешко обезбедената Зелена зона пред која за влез чекале вработени, а вториот инцидент се случил кога минибус со вработени на Министерството за трговија налетал на поставена бомба на пат.
XS
SM
MD
LG