Достапни линкови

Скопје: Денеска протести на Сојузот на синдикати на Македонија


ССМ ќе одржи протести во Скопје. Овој протест кој ќе се одржи на плоштадот Пела следува по протестите кои синдикатот ги одржа низ неколку градови во Македонија, поради новиот закон з аработни односи. Најголемата опозициона партија, СДСМ најави дека ќе го поддржи денешниот протест.
XS
SM
MD
LG