Достапни линкови

Техеран: Иранскиот парламент расправа за смена на министерот за внатрешни работи


Иранскиот парламент денеска ќе расправа за смена на министерот за внатрешни работи Али Кордан, поради неговото лажно тврдење дека има диплома од британскиот универзитет Оксфорд. Било утврдено дека тој ја фалсификувал дипломата. Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека е против смената на министерот Кордан, оценувајки дека тој добро си ја врши работата.
XS
SM
MD
LG