Достапни линкови

Шитрал: Авганистански владин службеник киднапиран во Пакистан


Полицијата соопшти дека вооружено лице киднапирало авганистански владин службеник во пограничниот град на Пакистан Шитрал. Станува збор за советникот во миистерството за рурален развој Актар Кохистани. Засега никој не ја превзеде одговорноста за киднапирањето. Полицијата за инцидентите во оваа гранична област главно ги обвинува милитантните групи. Во Кабул пак, е киднапиран француски хуманитарен работник при што е убиен еден авганистанец кој се обидел да го спречи инцидентот.
XS
SM
MD
LG