Достапни линкови

Москва: Украинскиот премиер Тимошенко утре во посета на Русија


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко утре ќе ја посети Москва. Како што соопштуваат од нејзиниот кабинет за време на посетата таа ке оддржи преговори со рускиот премиер Владимир Путин за постигнување на долгорочен договор за доставување на природен гас во Украина.
XS
SM
MD
LG