Достапни линкови

Пекинг: Кина испрати тројца астронаути во вселената


Кина ке го ланисира Шензу 7 во вселената со тројца астронаути. Станува збор за трета кинеска мисија бво вселената со луѓе, на која се очекува за прв пат кинески астронаути да излезат надвор од летала.
XS
SM
MD
LG