Достапни линкови

Тбилиси: Пристигна шефот на набљудувачката мисија на ЕУ


Шефот на набљудувачката мисија на Европската унија која треба да се распореди во Грузија Хансјорг Хабер пристигна во Тбилиси на разговори со грузиското раководство. Мисијата ке брои 200 посматрачи а ке биде распоредена на 1 Октомври како дел од францускиот мировен договор меѓу Русија и Грузија.
XS
SM
MD
LG