Достапни линкови

Брисел: Русија треба да биде казнета заради Грузија, вели комесарот за трговија на ЕУ


Комесарот за трговија на Европската Унија, Петер Менделсон изјави дека Русија не би требало да биде казнета за воената акција во Грузија со спречување да се зачлени во Светската Трговска Организација. Во интервју за Ројтерс, Менделсон оцени дека не е во ничиј интерес Русија да остане надвор од таа организација.
XS
SM
MD
LG