Достапни линкови

Вашингтон: Претседателските кандидати ја осудија одлуката на Русија да ги признае Осетија и Абхазија


Американските претседателски кандидати барак Обама и Џон МекКејн ја осудија одлуката на Москва да ги признае Абхазија и Јужна Осетија. Тие оценија дека Русија направила негативен чекор кој ќе ја одведе до натамошна меѓународна изолазија.
XS
SM
MD
LG