Достапни линкови

Митровица: Повик до Србите на Косово за напуштање на косовските институции


Потпретседателот на Парламентот на српските општини во Косово Марко Јакшиќ и претседателот на Српскиот национален совет во Северно Косово Милан Ивановиќ на денешната прес конференција во Митровица ги повикаа србите да ги напуштат работните места во косовските институции. Тие се спротивставија и на распоредувањето на ЕУЛЕКС во српските средини на Косово.
XS
SM
MD
LG