Достапни линкови

Москва: Со апсењето на Караџиќ Србија ги исполнува обврските кон Трибуналот, оценува Русија


Со апсењето на Радован Караџиќ, српските власти ја исполнуваат обврската спрема Хашкиот трибунал, изјави денеска шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Според него, сега е најважно судењето на Караџиќ да не биде политизирано, елемент кој, како што вели, бил присутен во работата на Трибуналот.
XS
SM
MD
LG