Достапни линкови

Колумбија: Ослободен поранешниот претседателски кандидат на Колумбија Бетанкур


Поранешната кандидатка за претседател на Колумбија,Ингрид Бетанкур која колумбиските бунтовници ја држеа во заложништво шест години, синоќа е ослободена во акција на колумбиската војска. Колумбискиот министер за одбрана Хуан Мануел Сантос изјави дека заедно со Ингрид биле ослободени уште тројца американски заложници и 11 колумбиски воени лица.
XS
SM
MD
LG