Достапни линкови

Берлин: Премиерите на Чешка и Словачка Тополанек и Фиц на средба со Ангела Меркел


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Берлин ќе се сретне со премиерите на Чешка и на Словачка Мирек Тополанек и Роберт Фиц во рамките на церемонијата на одбележување на 40- годишнината од Прашката пролет. Меркел денеска ќе се сретне и со грузискиот претседател Михаил Сакашвили.
XS
SM
MD
LG