Достапни линкови

Брисел: Посета на шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски


Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска во Брисел ќе има средби со повеќе европарламентарци, меѓу кои и со известителот за Македонија во Европскиот парламент Ерик Меер. На разговорите, како што е најавено во Скопје, ќе стане збор за одржаните парламентарни избори и процесот на прегласување на некои избирачки места.
XS
SM
MD
LG