Достапни линкови

Техеран: Ал Малиќи се обиде да ги намали тензиите околу ирачко-американскиот безбедносен договор


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики, за време на посетата на Иран се обиде да ги намали тензиите во врска со ирачко – американскиот безбедносен договор. Малики на средбата во Техеран со иранскиот претседател Махмуд Ахамдинеџат, изјави дека неговата влада нема да дозволи ирачката територија да се користи за напад врз Иран.
XS
SM
MD
LG