Достапни линкови

Приштина: Приведен еден осомничен за нападот на куќата на Хашим Тачи


Косовската полиција приведе едно лице осомничено дека учествувало во вооружениот напад на куката на премиерот на Косово Хашим Тачи . 19 годишното момче како што соопштија од полицијата било повредено во престерлката со обезбедувањето на Тачи. Нападот кој го осудија речиси сите косовски институции и политички фактори се случи доцна во петокот. Во моментот Тачи не се наогал во куката а дома биле неговата жена и дете.
XS
SM
MD
LG