Достапни линкови

Рим: Петмина загинати во три различни авионски несреќи во Италија


Петмина меѓу кои и двајца британски државјани загинаа во три различни авионски несреки во Италија. Најтешката несреќа се случила во северниот дел од Италија,кога се срушил малиот авион. Тогаш загинале четири лица меѓу кои биле и двајцата британски државјани. Полицијата само ги соопштила нивните иницијали и староста која се движи околу 40 години односно 80. Во другата несреќа,односно при падот на воен хелихоптер во езеро во близината на Рим,загинал еден член на екипата,додека другите двајца биле спасени. Третата несрека се случила вчера кога хелихоптер на цивилната служба, се срушул во езеро во близина на Торино. Во ова несреќа нема жртви.
XS
SM
MD
LG