Достапни линкови

Њујорк: Генералниот секретар на НАТО Схефер в среда во Обединетите Нации


Генералниот секретар на НАТО Јап де хоп Шефер в среда во Њујорк со генералниот секретар на ООН Бан Ки Мун ќе го разгледуваат прашањето како да се разреши сложената сосотјба со преодниот период на Косово. Портпаролот на НАТо Џејм Апатурај рече дека тема на разговорот ќе биде и јасното утврдување на одговорностите на анжираниот меѓународен фактор на Косово.
XS
SM
MD
LG