Достапни линкови

Техеран: 21 загинати, а 11 повредени во сообраќајна несреќа


21-но лице загинало, а 11 биле повредени при судар на автобус и камион во западен Иран, соопштија иранските медиуми. Иранските патишта се едни од најопасните во светот, а само во последниве 5 години, во сообраќајни несреќи во Иран загинале над 100 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG