Достапни линкови

Кентаки: Хилари Клинтон не успева да го стигне Барак Обама


И покрај синоќешната победа на номинациите во Кентаки, како што се проценува, сенаторката Хилари Клинтон не успева да го стигне сенаторот Барак Обама по бројот на делегати за августовската конвенција на Демократската партија на која ке биде утврден кандидатот за Претседател на Соединетите Држави. Сенаторот Барак Обама изјави дека верува оти мнозинството на делегатите потребно за августовската номинација му е на дофат.
XS
SM
MD
LG