Достапни линкови

Багдад: Осама Бин Ладен во најновата аудио порака повикува на продолжување на борбата против Израел


Лидерот на Ал Каида, Осама Бин Ладен, во најновата аудио порака повикува на продолжување на борбата против Израел. Пораката денеска била ставена на една исламистичка интернет страница, а автентичноста сеуште не е потврдена.
XS
SM
MD
LG