Достапни линкови

Кабул: Во авганистанската провинција Фарах во самоубиствен напад загинале 12 лица


Во авганистанската провинција Фарах, бомбаш самоубуиец се разнесол при што загинале 12 лица, меѓу кои, цивили и полицајци, а најмалку 14 други се ранети. Нападот се случил на пазар во Фарах дел Арам. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG