Достапни линкови

Брисел: Албанија има европска перспектива, изјави Баросо


Претседателот на ЕК, Жозе Мануел Баросо изјави дека Албанија има коструктивна улога во поглед на Косово и оти има европска перспектива. По средбата со албанскиот премиер Сали Бериша, тој истакна дека се уште постојат тешкотии во јакнењето на капацитетот на албанската државна управа, како и во однос на спроведувањето на политичките и инститиуционалните реформи.
XS
SM
MD
LG