Достапни линкови

Ерусалим: До крајот на годината може да се постигне израелско – палестински мировен договор


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс, на крајот од нејзината тридневна посета на Израел и на Западниот Брег, денеска во Ерусалим се состана со израелскиот премиер Ехуд Олмерт. Рајс изрази уверување дека до крајот на годинава би можело да биде постигнат израелско палестински мировен договор.
XS
SM
MD
LG