Достапни линкови

Сеул: Олимпискиот факел денеска е во Јужна Кореја


Олимпискиот факел денеска е во јужна Кореја каде се распоредени околу 8 илајди полицајци да го обезбедуват неговото пренесување.Јужно корејските активисти предупредија дека ке се обидат да ја нарушат маршутата во рамките на протестите против кинеската политика во Тибет . Факелот пристигна во Јужна Кореја од Јапонија каде демонстарнтите се обидоа да предизвикаат нарушуавања, но беа блокирани од полицијата.
XS
SM
MD
LG