Достапни линкови

Њујорк: Ситуацијата на Косово утре пред Советот за безбедност на ОН


Советот за безбедност на Обединетите нации во понеделник ке го разгледа тримесечниот извештај на генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун и шефот на УНМИК Јоаким Рикер за ситуацијата на Косово. На седницата ќе зборува и претседателот на Србија Борис Тадиќ.
XS
SM
MD
LG